Nová aplikace Veřejná doprava má usnadnit vyhledávání spojů pražské MHD

Ušetřit čas Pražanům a zpříjemnit cestování turistům má nová aplikace Veřejná doprava. Tu spustila ve spolupráci s pražským dopravním podnikem společnost Google. Novinkou je vyhledávač dopravního spojení přímo v mapě Prahy. Cestující mohou informace zjišťovat nejen na počítači, ale také přímo v terénu na iPhonech, tabletech či telefonech s operačním systémem Android.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobus MHD v Praze

Autobus MHD v Praze | Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Doposud museli cestující hledat na dvou serverech. Plánovač tras sice umožňoval vyhledat nejkratší cestu, neposkytoval však informace o dopravních spojeních.

Nová služba by měla ulehčit především turistům a mladým lidem. „Podle naší zpětné vazby víme, že tohle je ta cílová skupina,“ potvrzuje ředitel dopravního podniku Milan Křístek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Magdalena Medková se zajímala o novou aplikaci Veřejná doprava

Funkce je dostupná hned v 60 jazykových mutacích.

„Princip funkce je takový, že buďto si uživatel, když ho zajímá nějaká daná oblast nebo dané místo, může nechat k tomu danému místu naplánovat trasu. A při plánování trasy může využít veřejnou dopravu. Mapa byla obohacena o informace o zastávkách hromadné dopravy. Myslím si, že to pomůže celkovému komfortu při práci s mapou,“ přibližuje marketingový ředitel společnosti Google Luděk Motyčka.

Aplikace Veřejná doprava je celosvětovým fenoménem. V současné době funguje v 500 městech.

„Chtěli bychom, aby Veřejná doprava fungovala po celém světě. Nejprve chceme pokrýt velká města. Praha je samozřejmě jednou z nejnavštěvovanějších metropolí v Evropě. Aplikace tak pomůže především turistům, kteří mají často problém se ve městě orientovat,“ říká produktový manažer švýcarské pobočky Florian Görisch.

V mapě je zatím zahrnuta městská veřejná doprava, do budoucna ale plánuje společnost pokrýt i příměstské spoje.

Náhled aplikace Veřejná doprava | Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme