Nováček na francouzském mobilním trhu přetáhl za pět dní půl milionu zákazníků

Nováček na francouzském mobilním trhu doslova drtí nabídku dosavadních operátorů a během prvních pěti dnů k němu přešlo na půl milionu Francouzů. Free Mobile nabízí například za 500 korun neomezené volání a SMS a MMS zprávy v národní síti bez paušálu nebo za 50 korun hodinu volání a 60 SMS zdarma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobilní aplikace Českého rozhlasu (ilustrační foto) | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

To, že Free Mobile ukousne pořádný podíl na francouzském trhu, naznačuje fakt, že stávající trojice operátorů nestíhá zpracovávat výpovědi.

V nabídce má nový operátor pouze dva tarify, které jsou však cenově výrazně výhodnější než nabídky konkurence.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aleš Pospíšil ze serveru mobilmania.cz mluvil o nabídce francouzského operátora Free Mobile ve Světě o jedné Rádia Česko

„Sami tvrdí, že to mají propočítané a že jsou přesvědčeni, že jejich výpočty jsou správné. Když to otočíme, ceny stávajících tří operátorů jsou nastavené tak vysoko, že když přišel Free Mobile s neomezeným tarifem za pětistovku, tak na tom vydělá,“ říká Aleš Pospíšil ze serveru mobilmania.cz.

O možném čtvrtém mobilním operátorovi se mluví i v České republice. Český telekomunikační úřad má výběrové řízení na nové frekvence vypsat v březnu. Na podobně výhodné nabídky jako ve Francii se ale tuzemští zákazníci nejspíš těšit nemohou.

„Bude velmi záležet na tom, jaké podmínky aukce Český telekomunikační úřad stanoví. Já se osobně obávám, že pokud nováčka nějakým způsobem nezvýhodní, tak na vstup nového operátora, který by mohl být výhodný jako Free Mobile, můžeme my zapomenout,“ podotkl Pospíšil.

Václav Pešička, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme