Nový břeclavský kamerový systém rozezná poznávací značky aut i tváře lidí

Břeclav má nejmodernější kamerový systém v Česku, pozná i značky aut a v budoucnu také tváře hledaných lidí. Nedávno spuštěná soustava sedmi kamer napojených na dispečink městské policie pomáhá strážit bezpečnost v centru města. Systém stál čtyři miliony korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monitory kamerového systému | Foto: Jana Káninská

Radnice se pro kamerový systém podle místostarosty Jaroslava Parolka z ČSSD rozhodla proto, že původní soustava kamer byla poruchová. Navíc příliš nesloužila svému účelu.

"Dneska jsou ty kamery natolik kvalitní, že si téměř na 200 metrů můžete přečíst noviny. Do projektu jsme šli s tím, že by kamery měly být i důkazním materiálem,“ říká Parolek.

„Pokud se dnes podíváte na veškeré benzinové pumpy nebo banky, tam by se člověk hádal, kdo na tom snímku je. Donutilo nás k tomu i to, že pracoviště na městské policii už bylo tak zastaralé, že systém neustále padal. I archivování bylo velmi složité,“ dodal.

Podle Úřadu na ochranu osobních údajů je takto citlivý systém sledování v souladu se zákonem, pokud ho provozuje městská nebo republiková policie. Ta totiž musí dodržovat normy, které jí pod sankcemi zakazují informace získané z kamer zneužít.

Vladan Dokoupil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme