Oběti prémiových SMS zpráv společnosti Dimoco dostanou své peníze zpět

Na mobilní operátory se obracejí desítky lidí v Česku s problémem jedné nevyžádané textové zprávy, začínající číslem 90, kvůli které přicházejí o 99 korun. Číslo má zaregistrované firma Dimoco Czech a Český telekomunikační úřad na ni podal trestní oznámení. O peníze lidé naštěstí definitivně nepřijdou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobilní telefon zatím zvládne jen nespojité diktování. | Foto: Newton Technologies

První SMS zpráva informovala majitele mobilního telefonu o prodloužení erotických služeb. Z druhé se příjemce dozvěděl, že předchozí zpráva stála 99 korun.

„Vůbec nevím, kdo tuhle službu zaktivoval, jak daná společnost přišla k mému telefonnímu číslu a jak je vůbec možné, že operátor bez mého svolení platí jakési draze placené SMS zprávy, které jsem vůbec nevyžadovala,“ svěřuje se s nepříjemnou zkušeností jedna z oklamaných žen.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nevyžádané premiové sms zprávě informovala redaktorka Květa Moravcová

Ta přišla skoro o 200 korun. Číslo, ze kterého jí a desítkám dalších lidí textová zpráva přišla, má zaregistrované firma Dimoco Czech.

Český telekomunikační úřad už podal podle mluvčího Františka Maliny na firmu Dimoco Czech trestní oznámení:

„Její jednání je podle našeho názoru podvodné, a proto jsme se obrátili na orgány činné v trestním řízení.“

Jenže to poškozeným peníze nevrátí, alespoň ne v brzké době. Jediným nejrychlejším řešením je nechat si takové služby zablokovat u svého operátora tak, jak to udělala oklamaná majitelka mobilního telefonu.

„Operátor byl poměrně vstřícný, paní mi i řekla, že od výrobce ten telefon může být nastaven tak, že při libovolném zmáčknutí nějaké kombinace se zaktivuje jakási služba. Nabídla mi, že mi takové draze placené služby zablokuje.“

I když Vodafone, jehož zákazníků se potíže s prémiovými SMS zprávami týkají, původně lidem peníze vracet nechtěl, po zveřejnění případů oklamaných lidí změnil názor.

Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme