Papež má účet na Twitteru. Zvolil si jméno Pontifex

Moderní technologie nepředstavují nové výzvy jen pro OSN, ale taky pro podstatně starobylejší světovou organizaci, katolickou církev. Vatikán se snaží jít s dobou a ode dneška proto můžete napsat přímo papežovi přes Twitter. Najdete ho tam pod jménem Pontifex.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež Benedikt XVI. má na Twitteru jméno Pontifex | Zdroj: Reuters

Papežův mediální poradce Greg Burke řekl, že se Benedikt XVI. snaží touto cestou oslovit „všechny“. Uvedl také, že papež „bude tweetovat, co chce tweetovat“.

Papežovy „tweety“ budou zpočátku ve španělštině, angličtině, italštině, portugalštině, němčině, polštině, arabštině a francouzštině.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Tvůrčí skupiny náboženských pořadů ČRo Markéta Šindelářová mluví o zprávách papeže na Twitteru v Ozvěnách dne na Radiožurnálu

„Myslím, že to bude fungovat tak jako v historii. Když třeba papež psal dopisy, tak je diktoval sekretáři, takže já si myslím, že tohle bude fungovat asi v tomhle duchu,“ řekla redaktorka Tvůrčí skupiny náboženských pořadů Českého rozhlasu Markéta Šindelářová.

Doplnila, že podle Grega Burkeho by se na Twitteru měly objevit především výňatky z papežových promluv, například z audiencí. Také mnoho kardinálů či předsedové papežských rad podle jejích slov už několik let užívá Twitter, Facebook i jiné prostředky.

Podle Markéty Šindelářové je po tomto způsobu komunikace velká poptávka zejména mezi mladými věřícími.

Veronika Sedláčková, Eva Presová, Markéta Šindelářová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme