Planetárium Praha slouží už 50 let

Hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně. Od vydání Kantových „Obecných dějin přírody a teorii oblohy" uplynulo čtvrt tisíciletí. Kant ještě musel psát po nocích, aby měl tu správnou kulisu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Planetárium Praha

Planetárium Praha

Dnes by to měl jednodušší: mravní zákon by mohl zformulovat i v pravé poledne - za hvězdnou oblohou by mu stačilo zajít do planetária. To v Královské oboře ji nabízí rovných padesát let.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel planetária Marcel Grün na Rádiu Česko

Od 20. října 1960, kdy se poprvé hvězdy přiblížily návštěvníkům Parku kultury a oddechu Julia Fučíka, planetárium prodělalo řadu změn. Dnešní návštěvník tak může obdivovat velký sál Cosmorama s obří promítací plochou nebo interaktivní exponáty ve foyer planetária.

Ředitel planetária Marcela Grüna, připomněl, že podstatný je neustálý technický vývoj. Branami planetária prošlo už několik generací dětí. „Naší snahou je, aby to byla vlastně posluchárna od mateřských školek dál. Všem generacím zpřístupnit naše programy.“

„Za pomoci 12 počítačů, které máme k dispozici v digitální projekci chceme učinit vzdělání hrou a zábavou.“

Milan Kopp, Václav Sochor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme