Policisté v Děčíně používají minikamery. Záznam mohou použít jako důkazní materiál

Součástí uniforem městské policie v Děčíně se staly minikamery. Záznamy z nich slouží jako důkazní materiály při porušování vyhlášek a zákonů. Strážníci si ale pochvalují hlavně to, že lidé se díky technice chovají jinak a už nejsou tak vulgární nebo agresivní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté v Děčíně používají minikamery | Foto: město Děčín

Strážník městské policie Jaroslav Srňánek vešel se zapnutou minikamerou do herny, kde zkontroloval místní zákazníky. Začali hrát dříve, než to povoluje městská vyhláška.

„U automatu jsme zastihli občana na sociálních dávkách, takže jsme si opsali jeho totožnost. Napíšeme úřední záznam a k němu přidáme CD se záznamem z minikamery,“ popisuje Srňánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Policisté v Děčíně používají minikamery. Záznam mohou použít jako důkazní materiál. Podrobnosti zjišťovala Iva Zítková

Když u sebe mají policisté minikameru, tak se lidé nechovají tolik vulgárně a agresivně, popisuje Srňánek:

„Když na mě zvyšují hlas, když začnou řvát, tak odstoupím dál a řeknu: ‚Tak, koukám, že se s pánem nedohodnu po dobrém, tak zapínám záznamové zařízení.‘ A to máte vidět tu změnu.“

Záznamy, které strážníci přinesou zpět na služebnu, mohou navíc posloužit jako důkazní materiál. Minikamery nechrání jen policisty, ale i občany. Podle ředitele městské policie v Děčíně Marcela Horáka se možná podaří snáze řešit stížnosti případných pachatelů.

„V případě řešení stížnosti, třeba na chování strážníků, máme v ruce hmatatelný důkaz, jak to ve skutečnosti proběhlo. Lze tedy snáze zjistit, na čí straně je pravda,“ upozorňuje Horák.

Vybavit padesátku strážníků kamerami vyšlo městskou policii v Děčíně na 15 tisíc korun.

Policisté v Děčíně používají minikamery | Foto: Iva Zítková

Iva Zítková, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme