Příznivci počítačových i klasických her se sejdou na festivalu PragoFFest

V Praze dnes startuje festival fantastiky a her PragoFFest 2012. Organizátoři zajistili druhý největší počet her v historii festivalu a připraveno je od počítačových přes deskové, karetní až po hry na hrdiny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výřez z obalu knihy Fantasy umění současnosti, hlavní ceny soutěže

Výřez z obalu knihy Fantasy umění současnosti, hlavní ceny soutěže | Foto: Anne Stokes

Na Jižním městě tak lze v těchto dnech potkat kouzelníky, skřety, elfy nebo jiné postavy ze světa fantasy či sci-fi. „Někteří účastníci festivalu přicházejí v kostýmech, aby si navodili atmosféry. Ale vzhledem k zimě, která panuje, je pravděpodobnější, že se budou převlékat až v budově,“ řekl na Rádiu Česko ředitel festivalu Václav Pravda.

Návštěvníky festivalu čekají hry konzolové, počítačové a hudební, deskové a karetní, miniatur. Sci-fi, věda, technologie, horor, fantasy, mýty a historie. A také seriály, filmy; přednášky, besedy či soutěže.

Přehrát

00:00 / 00:00

O festivalu fantastiky a her PragoFFest jsme na Rádiu Česko mluvili s jeho ředitelem Václavem Pravdou

Organizátoři festivalu tentokrát připravili 500 pořadů. Jsou to nejen přednášky o hrách, ale i přednášky o řadě herních fenoménů, třeba o japonské kultuře. Takže to je úspěch dát to dohromady, protože jsme sdružení, které to připravuje s pomocí dobrovolníků a fanoušků,“ přiblížil. ředitel festivalu.

Podle něj zájem o všechny hry obecně roste. „Protože i účast na našich festivalech, které děláme tři ročně, stále roste. Těžko říct, která větev her je v největší oblibě,“ dodal.

Pravda potvrdil, že v poslední době se děti čím dál tím více přiklání k počítačovým hrám. Podle něj to ale rozhodně není zábava jen negativní, protože řada her rozvíjí nějaké dovednosti.

„Rozvíjí představivost, rozvíjí třeba reakce. Má to řadu dalších přínosů, některé spočívají i v tom, že se naučí či zdokonalí v cizím jazyce,“ přiblížil.

Tomáš Pavlíček, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme