Příznivci počítačových i klasických her se sejdou na festivalu PragoFFest

V Praze dnes startuje festival fantastiky a her PragoFFest 2012. Organizátoři zajistili druhý největší počet her v historii festivalu a připraveno je od počítačových přes deskové, karetní až po hry na hrdiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výřez z obalu knihy Fantasy umění současnosti, hlavní ceny soutěže | Foto: Anne Stokes

Na Jižním městě tak lze v těchto dnech potkat kouzelníky, skřety, elfy nebo jiné postavy ze světa fantasy či sci-fi. „Někteří účastníci festivalu přicházejí v kostýmech, aby si navodili atmosféry. Ale vzhledem k zimě, která panuje, je pravděpodobnější, že se budou převlékat až v budově,“ řekl na Rádiu Česko ředitel festivalu Václav Pravda.

Návštěvníky festivalu čekají hry konzolové, počítačové a hudební, deskové a karetní, miniatur. Sci-fi, věda, technologie, horor, fantasy, mýty a historie. A také seriály, filmy; přednášky, besedy či soutěže.

Přehrát

00:00 / 00:00

O festivalu fantastiky a her PragoFFest jsme na Rádiu Česko mluvili s jeho ředitelem Václavem Pravdou

Organizátoři festivalu tentokrát připravili 500 pořadů. Jsou to nejen přednášky o hrách, ale i přednášky o řadě herních fenoménů, třeba o japonské kultuře. Takže to je úspěch dát to dohromady, protože jsme sdružení, které to připravuje s pomocí dobrovolníků a fanoušků,“ přiblížil. ředitel festivalu.

Podle něj zájem o všechny hry obecně roste. „Protože i účast na našich festivalech, které děláme tři ročně, stále roste. Těžko říct, která větev her je v největší oblibě,“ dodal.

Pravda potvrdil, že v poslední době se děti čím dál tím více přiklání k počítačovým hrám. Podle něj to ale rozhodně není zábava jen negativní, protože řada her rozvíjí nějaké dovednosti.

„Rozvíjí představivost, rozvíjí třeba reakce. Má to řadu dalších přínosů, některé spočívají i v tom, že se naučí či zdokonalí v cizím jazyce,“ přiblížil.

Tomáš Pavlíček, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme