Rádio Junior je nově digitální. Malým posluchačům nabízí pohádky i zprávy

Nabídka digitálního vysílání Českého rozhlasu se ode dneška rozrůstá o tři nové stanice. Majitelé digitálních přístrojů nově naladí Český rozhlas Jazz a také stanici mluveného slova Plus. Po celé republice už vysílá také dětské Rádio Junior.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rádio Junior

Rádio Junior | Foto: Marie Štruncová

Rádio Junior bylo do včerejšího dne pouze na webu Českého rozhlasu. Ode dneška je digitální a vysílá živě ve všední dny od půl 7 ráno do 20 hodin večer.

Program tvoří písničky, pohádky nebo národní písně pro malé děti. „Ve kterých víla Budínka vysvětluje různé výrazy, které děti neznají, a některé věci je učí zpívat,“ přiblížila v Ranním Interview Zora Jandová, vedoucí Tvůrčí skupiny pro děti a mládež Českého rozhlasu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rádio Junior představila v Ranním interview Zora Jandová, vedoucí Tvůrčí skupiny pro děti a mládež ČRo

Rádio Junior vysílá také rubriku Zapiš si to za uši, což jsou podle Jandové zajímavosti, kterými mohou děti překvapit třeba učitelky ve školce a škole.

Nechybí ani Zprávičky – dnes například také o tom, že lednice slaví 137. narozeniny.

Od 20 do 21 hodin Rádio Junior dětem nabízí také rozhlasovou pohádku, která běží i od 12 do 13 hodin pro děti, které spí ve školce nebo doma.

Vysílání Rádia Junior je určeno pro předškoláky a školáky zhruba do 12 let. Funguje i jako sociální síť, díky webu pro malé i starší děti a soutěžím pro celou rodinu.

Startuje Český rozhlas Plus, nová stanice mluveného slova

Číst článek

„Líbí se mi spojování generací a zároveň, že děti vyženeme od přístrojů a snažíme se s nimi potkat také někde venku na různých akcích, které pořádáme, protože si myslím, že se nám vytrácí komunikace, a já se snažím, aby se povzbudila,“ uzavírá Jandová.

Klára Bílá, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme