Rekonstruované muzeum Škoda Auto se otevírá pro veřejnost

Muzeum Škoda Auto v Mladé Boleslavi se po téměř devítiměsíční rekonstrukci otevírá veřejnosti. Na výstavní ploše o rozloze 1800 metrů čtverečních návštěvníci nahlédnou do 117 leté historie nejznámější české značky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová koncepce muzea Škody Auto | Zdroj: ČTK

K vidění je 46 aut, motocyklů, jízdních kol a dalších exponátů. Vozy nejsou postaveny vedle sebe jako v garáži, ale v regálu nad sebou ve čtyřech patrech.

„Z původní budovy zůstalo opravdu pouze obvodové zdivo. Budova se kompletně zbavila vnitřních konstrukcí, aby prostor dostal určitou transparentnost. Ve výstavních expozicích je řada multimediálních a interaktivních prvků,“ popsala ředitelka muzea Margit Adamová-Černá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do rekonstruovaného muzea Škoda Auto v Mladé Boleslavi zve Jana Huzilová

„Lákadlem budou pořád ta auta. Lidé sem jezdí proto, aby viděli, jak se auta vyrábějí, proto také k muzeu patří i návštěvní služba, která poskytuje prohlídky muzea i prohlídky závodu,“ dodává Adamová-Černá.

Výši investice do rekonstrukce ředitelka nespecifikovala. „Pohybuje se v dvouciferném čísle miliónu eur. Je to investice, která se firmě rozhodně několikanásobně vrátí. Je to investice do image a propagace značky.“

Muzeum otevřela královna krásy USA 1957 Charlotte Sheffieldová | Foto: Jana Huzilová

Na návštěvníky čekají tři tematické okruhy. V sekci Tradice jsou k vidění automobilové unikáty z různých dob. V sekci Evoluce si lidé projdou historií značky a nahlédnou do budoucnosti. Třetí sekce je seznámí s výrobou i restaurátorskými postupy.

Za prohlídku bez průvodce se platí 70 korun. Individuální prohlídka přijde na stokorunu. Od úterý bude muzeum otevřeno denně od devíti do sedmnácti hodin.

Igor Maňour, Jana Huzilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme