Robot Advee bude zvát na parket účastníky plesu

K plesům patří večerní róby, bílé košile a motýlky a ladné kroky tanečníků v rytmu valčíku, polky, nebo rumby. V tom se asi dnešní český národní ples v Bruselu nebude nijak lišit od jiných bálů. Zvláštní na něm ale bude, že hosty u vchodu do sálu kromě pohledných hostesek přivítá i pán, který nikomu ruku nepodá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reklamní robot Advee | Foto: Bender Robotícs

Robot Advee, který umí česky i anglicky, se narodil na VUT v Brně. Vysoké učení technické je částí Středoevropského technologického institutu CEITEC, který by se mohl stát jakýmsi českým „silicon valley" - tedy komplexem, kde se budou rodit úžasné vynálezy, vyvíjet nové látky a zkoušet nové výrobní postupy.

"Nejdřív, při přivítání hostů, bude každému rozdávat lístek do tomboly a na konci plesu jedno z těchto čísel vylosuje," popsal roli Adveeho na plese Šimon Chudoba, obchodní ředitel společnosti Bender Robotics.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český robot Advee na plese v Bruselu (Pavel Novák)

V průběhu plesu bude robot popojíždět po předsálí a reprezentovat VUT. Na dotykové obrazovce si hosti budou moci zahrát hru. Vítěz obdrží voucher na drink.

"Tančit zatím bohužel neumí, ty pohybové možnosti jsou poměrně omezené. A pro ten tanec - bojím se, že by dámám pošlapal nohy," prozradil asi jedinou vadu na kráse jeden z jeho otců Jan Hrbáček.

Pavel Novák, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme