S Galileem to bude nuda. Geocacheři se obávají přílišné přesnosti systému

Adrenalin, soutěživost, ale hlavně dobrodružství – to je takzvaný geocaching, tedy hledání „pokladů“ pomocí GPS navigace. Někteří „kačeři“, jak si čeští geocacheři říkají, se ale bojí, že přesnější navigační systém Galileo může tenhle koníček za pár let zničit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

geocaching

geocaching | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Hledání keší byla vždycky dobrodružná záležitost. Zvlášť třeba v terénu, který nebyl úplně s otevřenou oblohou. Člověk může bloudit v oblasti dvacet, třicet metrů, křižuje, loví, třeba v terénu, který má hodně kamení, to může být i zábava a někdy se stane, že to nenajdete. Já sám mám několik keší, které dosud hledám,“ popisuje svoji pátrací vášeň zkušený geocacher Petr Houdek.

Pražské sídlo evropského navigačního systému Galileo zahajuje provoz

Číst článek

Česká republika se stává ode dneška centrálou navigačního systému Galileo. Ten může geocacherům pomoci například posílením signálu tam, kde je nyní slabý.

Systém Galileo a české navigační přístroje mohou zachraňovat lidské životy

Číst článek

„Ale trochu se obávám, že by se mohlo vytratit takové to kouzlo hledání. Kešování je samozřejmě o té expedici za keší, ale nedílnou součástí je i samotné dohledání keše na místě, kdy vám GPS ukazuje plus mínus deset metrů a to už je na vás. Když to ukáže s přesností na jeden metr, mohlo by se to vytratit,“ tvrdí Houdek.

Alžběta Havlová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme