Samsung představil očekávaný Galaxy S 4 ve velkém stylu, aby provokoval konkurenci

Newyorské Times Square ovládla firma Samsung se svým novým chytrým telefonem. Korejská společnost představila model Galaxy S 4 prakticky přímo pod nosem konkurenčního Applu. Právě o klíčový americký trh totiž svádějí oba výrobci velký souboj, a to v obchodech i u soudů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Samsung představil nový chytrý telefon Galaxy S 4 | Zdroj: Reuters

Jako marketingovou akci hodnotí analytici obří premiéru poměrně dobře. Akce proběhla v Radio City Music Hall a firma ji postavila hlavně na hraných scénkách, které telefon podrobně představily. Tedy nevybočila ze stylu, který je typický právě pro Samsung.

Marketingové akce tohoto typu budou pro společnost jedním z klíčových nástrojů, kterým se budou snažit doslova převálcovat svojí konkurenci. Tak to vidí třeba analytici oslovení agenturou Reuters. Vedle vysokého rozpočtu na marketing bude Samsung podle nich spoléhat na slabé úsilí jeho konkurentů v oblasti vývoje softwaru do mobilů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Představení nového chytrého telefonu se zúčastnil i Jan Matura ze serveru Mobil.cz

Ve světovém prodeji chytrých telefonů drží tempo se Samsungem jenom jedna firma - a tou je americký Apple. Společnost se znakem nakousnutého jablka je na své domácí půdě dokonce v celkových prodejích před Samsungem. A tak není divu, že se jihokorejský výrobce chystá zaútočit právě v Americe.

Na tomto trhu Samsung drží podíl kolem 30 procent. Apple ovládá přes 40 procent. Navíc polovina Američanů už dnes vlastní chytré telefony, za dalších pět let to bude podle společnosti Forrester celkem 90 procent americké populace. Pro mobilní společnosti jsou proto Spojené státy dost lukrativním trhem.

Nový model navazuje podle odborníků na vývoj v dané oblasti, a přestože nepřináší nic zásadně převratného, představuje prý momentálně vrchol mezi chytrými telefony.

„Jsou to spíš drobnosti. Je tam větší displej, přitom telefon se nezvětšil, naopak je o pověstný chlup užší a tenčí. Má výrazně větší baterku a přitom je lehčí. Má špičkový displej s Full HD rozlišením a plno drobností, které by mohly zákazníky zaujmout,“ popisuje novinky Jan Matura ze serveru Mobil.cz.

Samsung Galaxy S 4 | Foto: Reuters

Firma představila například několik nových funkcí, které souvisejí s fotografováním. Jedna z nich třeba umožní posílat snímky společně s hlasovými zprávami.

Premiéra chytrého mobilu od Samsungu byla zejména hozenou rukavicí firmě Apple. Teď se čeká, jak konkurence zareaguje. Představení modelu Galaxy S 4 si ale nenechali ujít ani zástupci dalších společností, například LG nebo HTC.

Akcionáře nový Samsung zřejmě příliš nenadchl. Obchodníci tak podle analytiků museli snížit cenu akcie, aby o ně měli kupující zájem. Titul při posledním obchodování ztratil přes dvě procenta.

Ondřej Himmer, krw, Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme