Kanada 0:0 Česko

Samsung zastavuje prodej smartphonů Galaxy Note 7, kvůli problémům s bateriemi

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics dnes pozastavil prodej svých nejnovějších chytrých telefonů Galaxy Note 7, které začal prodávat v Jižní Koreji, USA a v některých dalších zemích teprve před dvěma týdny. Firma sdělila, že v reakci na zprávy o explozích a vzníceních několika těchto přístrojů, zjistila problémy s jejich bateriemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Samsung zastavuje kvůli problémům s bateriemi prodej smartphonů Galaxy Note 7 | Zdroj: Reuters

Samsung uvedl, že nyní připraví výměnu již prodaných přístrojů za nové. Podle agentury Reuters zatím není jasné, kdy firma prodej těchto telefonů obnoví.

Podle největšího jihokorejského mobilního operátora SK Telecom se v zemi dosud prodalo kolem 400 tisíc těchto přístrojů. Samsung uvedl, že celkem jich prodal už přes milion.

Firma tento týden odložila dodávky nejnovějších telefonů do jihokorejských prodejen, aby prověřila jejich kvalitu. Učinila tak po zprávách, podle nichž baterie u některých verzí tohoto přístroje při nabíjení vybuchly a vznítily se. Samsung dnes sdělil, že potvrdil 35 takovýchto případů.

Samsung je největším výrobcem chytrých mobilních telefonů na světě. Provozní zisk jeho divize mobilních telefonů stoupl ve druhém čtvrtletí o 57 procent na dvouleté maximum.

Samsung odhaduje, že ve druhém čtvrtletí dodal zákazníkům 75,6 až 78,3 milionu smartphonů, což byl téměř dvojnásobek ve srovnání s dodávkami chytrých telefonů iPhone amerického konkurenta Apple.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme