Škoda ještě letos představí několik nových modelů a už se připravuje na rok 2014

Na právě probíhajícím světovém autosalonu v Ženevě prakticky všechny automobilky představují nějakou tu novinku. Jenže zatímco novináři i motorističtí fanoušci hltají informace o právě představovaných modelech, v projekčních kancelářích konstruktéři za pečlivě střeženými dveřmi už dávno vědí a zhmotňují, co nám ukážou za rok či dva. A nejinak tomu je i v případě mladoboleslavské škodovky, která na výstaviště Palexpo přivezla ve světové premiéře novou Škodu Octavii v provedení kombi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové vozy značky Škoda | Foto: Škoda Auto

To, že škodovka chystá modelovou ofenzivu, bylo vyhlášeno už před více než rokem. Po Rapidu přišla Octavia, nyní i jako kombi. V průběhu roku přijde kombi nekombi Rapid Spaceback, nová podoba populárního Yetiho i vlajkové lodi Superbu. Ale co dál? Na řadě je vzhledem ke generační obměně malá Fabia. Práce na ní jsou v plném proudu.

„Je to jedna z věcí, na níž jsem uplynulých šest měsíců pracoval. Nepůjde o žádný facelift, ale o zcela nové auto s novým designem, který bude ještě více rozvinut, protože Fabia přijde přece jenom až za rok, a jako vždy o něco povyroste,“ přiznává nový šéf technického vývoje Škoda Auto Frank Welsch.

„Budeme mít opět klasický hatchback a kombi. Tedy auto kompaktní, pak s velkým zavazadlovým prostorem, která společně s Rapidem Spaceback, jenž nebude klasickým kombi, nabídnou trojici aut obdobné velikosti se třemi typy řešení vnitřního prostoru,“ prozrazuje Welsch.

Petr Jansa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme