Skoro každá sedmá kniha prodaná loni v USA byla elektronická

Američané přicházejí na chuť elektronickým knihám. Zhruba každá sedmá kniha, kterou si loni koupili, byla elektronická, a zaplatili za ně dvě miliardy dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtečka elektronických knížek Kindle | Foto: Tiskový servis výrobce

Prim ovšem stále hrají knihy tištěné, za ty vydavatelé ve Spojených státech vyinkasovali více než jedenáct miliard dolarů.

Počet prodaných elektronických knih v USA zaznamenal pětiprocentní meziroční nárůst. Podle spoluzakladatele portálu eReading.cz Martina Liperta jde o stabilní trend v posledních letech.

„Elektronické knihy v Americe zaznamenaly razantní růst, takovou druhou vlnu, před třemi lety a od té doby mají stabilní růst řádově kolem pěti procent trhu. Takže nic neočekávaného se na trhu elektronických knih v Americe nedělo,“ poznamenal Lipert ve Světě o třetí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O trendech na poli e-knih mluvil spoluzakladatel portálu eReading.cz Martin Lipert ve Světě o třetí

Naproti tomu v České republice se podle něj trh e-knih teprve formuje, jak nakladatelé, tak uživatelé si elektronické knihy zatím osahávají. Rostou ale počty prodaných čteček, jak ukázaly minulé Vánoce.

„Ty prodeje čteček překonávají zajímavá čísla, zatímco prodeje e-knih už tolik ne. To je možná základní problém celého odvětví. Přestože se o elektronických knihách hodně mluví, tak zatím ještě v tomto odvětví není dostatek peněz na to, aby motivovaly nakladatele vkládat investice právě do výroby elektronických knih,“ vysvětlil Lipert ve Světě o třetí.

Vladimír Kroc, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme