Slavné italské Vespy pojedou spanilou jízdu Prahou

Kultovní italské mopedy značky Vespa obsadily Prahu. Ani extrémní vedra neodradila jejich majitele, aby opět předvedli slavné stroje v akci. Kromě jízdy zručnosti chystají o tomto víkendu taky spanilou jízdu metropolí. Už třetí ročník srazu legendárních skútrů pořádá v kempu Džbán Vespa Club Praha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vespa (ilustrační foto) | Foto: licence Creative Commons Attribution 2.5, Orin Optiglot

„Jsem ráda, že jsem zvládla to prkno. Minulý rok jsem dala dolů nohu a ztratila jsem body," říká v cíli slalomu jízdy zručnosti letošního sjezdu Prago Vespa 2013 jedna z pražských vespařek Katka, která italským skútrům propadla před 12 lety.

„Fascinuje mě, že jsem všude rychle a já vždycky říkám, že jako když člověk jede vodu, tak zažívá ten život jiným tempem. Tak i na té Vespě," dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

S příznivci mopedů značky Vespa natáčela Evelýna Kulíšková

Kromě soutěže ve slalomu na čas mají letos vespaři v plánu například hromadný výlet na Okoř nebo velké vyhlašování soutěží v mnoha kategoriích. Tou nejprestižnější zřejmě bude ta o nejstarší stroj. Favoritem je zatím Vespa, která do Prahy zamířila přímo z Itálie.

„Vespa z roku 1953, takzvaná farbasso, protože má světlo ne na řídítkách jako většina Vesp, ale má světlo dole na blatníku. Je hodně stará a je jich málo," tvrdí viceprezident klubu Achille Bocci, který také představil a popsal o něco novější, ovšem o to slavnější skútr.

„Toto je model Vespy, na které jezdí Sting ve filmu Quadrophenia. To je ikona moderní subkultury. To je přesně ten stejný model. Základ je tento a stejná barva."

Podle prezidenta pražského klubu vespařů Vítězslava Křížka se letos na Džbánu sjeli skútraři z Česka, Moravy, Slovenska, ale i Rakouska nebo Itálie. To prý znamená, že tento rok by mohla setkání zakončit spanilá jízda až dvou set strojů.

„Z tohoto místa odjíždí průvod Vesp a jízdu s policejním doprovodem do centra Prahy. Nahoru Chotkovými sady a pak zase zpátky, trvá to asi hodinu a půl. Obvykle jedeme městem, turisté nám mávají, my máváme zpátky, troubíme a je to takové zakončení celé akce."

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme