Služba Mobito umožní lidem platit vše mobilem

Už o prázdninách bude nejspíš možné v České republice platit mobilním telefonem. Lincenci pro provozování nové služby získala od České národní banky společnost Mopet CZ. Prostřednictvím služby Mobito tak bude možné nechat peněženku i platební kartu doma, všechno nově zařídí bezkontaktní technologie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobilní telefon. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

S novou službou budou moci lidé dobíjet telefon, platit na webových serverech a nebo mezi sebou přes mobilní telefon.

„Kromě toho se chceme zaměřit na platby v dopravě, za parkování a později se chceme přesunout i do kamenných obchodů, složenek a dalších oblastí,“ říká generální ředitel společnosti Mopet CZ Filip Zeman.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nové bezkontaktní technologii mluvil ve Světě o druhé generální ředitel společnosti Mopet CZ Filip Zeman

K placení poslouží jakýkoli mobilní telefon. Služba Mobito bude pro klienty zdarma. Na projektu se zatím podílí čtyři banky – Česká spořitelna, GE Money Bank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.

„Klienti těch bank, které reprezentují zhruba 60 procent retailového trhu, budou mít dobíjení své peněženky o něco jednodušší, nicméně i ostatním klientům bude platba umožněna. Mobil budou moci dobíjet platební kartou nebo standardním platebním příkazem,“ vysvětluje Zeman.

Podle některých výzkumů se devět z deseti lidí pro svůj mobilní telefon vrátí, pokud ho zapomenou ráno doma, zatímco pro peněženku to udělají tři čtyři z deseti.

Mobil, ze kterého si klient službu zaregistruje, bude jediným, ze kterého bude moci platbu uskutečnit. Pro přístup si sám zvolí PIN kód.

Martina Mašková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme