Snowden si založil účet na Twitteru. Sledují ho statisíce lidí

Edward Snowden, který zveřejnil detaily o kontroverzní práci amerických tajných služeb, si poprvé založil veřejný účet na Twitteru. Tam ho během několika hodin začaly sledovat statisíce lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Edward Snowden | Foto: CC BY-SA 3.0, Praxis Films, Laura Poitras

V profilu Edward Snowden mimo jiné píše, že „dříve pracoval pro vládu a teď pracuje pro veřejnost“.

V podobném duchu je i jeho první tweet, který zněl: „Teď už mě slyšíte?“

32letý Američan je bývalým zaměstnancem tajných služeb, který v roce 2013 zveřejnil téměř dva miliony dokumentů o práci NSA a CIA. Doufal prý, že se mu podaří něco změnit.

Odstartoval tím aféru, ve které se ukázalo, že američtí agenti odposlouchávají miliony lidí včetně vrcholných politiků ze spojeneckých zemí, jako například německou kancléřku Angelu Merkelovou.

Teď je Snowden zřejmě v Rusku, které mu poskytlo dočasný azyl, čímž ještě zvýšilo napětí se Spojenými státy, ve kterých mu hrozí soud a případně až 30 let za mřížemi.

Pro některé je Snowden hrdinou, pro jiné zrádce. Nicméně na Twitteru ho v tuto chvíli sleduje 784 tisíc lidí. Sám Snowden sleduje pouze jednu stránku, a to účet americké NSA.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme