Sociální síť Twitter napadli hackeři, v ohrožení jsou účty až 250 tisíc uživatelů

Hackeři napadli internetovou sociální síť Twitter. Pravděpodobně tak mohli získat informace o účtech až 250 tisíc uživatelů. Tento útok prý podle zástupců sociální sítě, která umožňuje přijímat a vysílat krátké zprávy o 140 znacích, nebyl dílem amatérů. Hackeři byli mimořádně vyspělí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Twitteru jsou i zpravy.rozhlas.cz

Na Twitteru jsou i zpravy.rozhlas.cz | Foto: ČRo

Vedení Twitteru, který má na 200 milionů aktivních uživatelů, uvedlo, že při pátrání po pachatelích spolupracuje s americkou vládou a policií.

Zatím není jasné, co se přesně stalo a jak se hackeři do Twitteru dostali. Internetový analytik Daniel Dočekal ale uklidňuje: „Uživatelé Twitteru o moc přijít nemohou, mají tam jenom svůj účet, takže by někdo mohl získat přístup k účtu a něco na něm zveřejnit,“ popsal ve Víkendovém Odpoledním Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O útoku na Twitter mluvil ve Víkendovém Odpoledním Radiožurnálu internetový analytik Daniel Dočekal

Pokud by ale lidé používali stejné heslo jako na Twitteru i na jiných internetových službách, mohli by se hackeři po zjištění hesla teoreticky dostat do jejich dalších účtů. Dočekal však podotkl, že útočníci se nedostali přímo k heslům, ale k jejich zašifrované variantě.

Nedávno hackeři napadli také zpravodajské sítě amerických listů The New York Times a The Wall Street Journal. Oba listy uvedly, že na ně zaútočili hackeři z Číny. I americký list The Washington Post uvedl, že jeho počítače mohly čelit útoku čínských hackerů.

Petra Benešová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme