Soud rozhodl. Samsung tablety v Německu prodávat nesmí

Soud v Německu potvrdil zákaz prodeje nejnovějšího počítačového tabletu od firmy Samsung. Na soud se obrátil americký Apple, který se domnívá, že korejský konkurent kopíruje jeho tablet iPad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na veletrhu se prezentoval také nový tablet Samsung Galaxy | Foto: Mobil.cz – MWC Barcelona 2011

Tentokrát šlo o vzhled. Apple tvrdí, že tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 se až příliš podobá iPadu. A předsedající soudkyně s tím souhlasila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Odborník na mobilní telefony a nové technologie Luděk Vokáč ze serveru mobil.cz ve večerních Ozvěnách dne na Radiožurnálu

„Ta porážka ještě není definitivní, Samsung ještě může podniknout další kroky a může se snažit rozhodnutí soudu zvrátit. Samozřejmě je to pro Samsung velký problém, protože německý trh je veliký a zařízení Galaxy Tab by se na německém trhu prodalo určitě velké množství kusů,“ říká odborník na mobilní telefony a nové technologie Luděk Vokáč ze serveru mobil.cz.

Podle soudu by Samsung neměl používat pravoúhlý formát se zaoblenými rohy a zakulacenou zadní částí. „Apple disponuje čímsi, co nazývá ‚průmyslový vzor společenství‘. Laicky řečeno je to patent na nápad, jak zařízení může vypadat,“ uvádí Vokáč.

„Je otázkou, jestli se výrobci vůbec mohou těchto podobných prvků vyvarovat, protože tablety jsou designově velmi jednoduchá zařízení. Všechny vypadají velmi podobně,“ míní Vokáč.

Matěj Skalický, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme