Steve Jobs ukázal iPad 2

Dlouho očekávány iPad druhé generace se dnes ukázal světu. Představil ho překvapivě sám šéf společnosti Apple Steve Jobs, který je přitom na zdravotní dovolené. Tablet, kterého se ve světě prodalo za rok přes 15 milionů kusů, má tedy ještě o něco dokonalejšího sourozence.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Steve Jobs a iPad 2 | Zdroj: ČTK

„Prezentace splnila mé očekávání, žádnou převratnou novinku sice Apple neukázal. To ale nikdo neočekával, šlo o vylepšení celé řady věcí, která kvůli konkurenci byla potřeba,“ přinesl první hodnocení inovací iPadu šéfredaktor serveru Superapple.cz Vladislav Janeček.

IPad 2 je oproti svému předchůdci rychlejší, je tenčí – tablet má pouze devět milimetrů, je o 200 gramů lehčí a přidává dvě kamery.

Přehrát

00:00 / 00:00

Komentář Vladislava Janečka k novému iPad2

„Samostatně zřejmě iPad nemá konkurenci, konkurovat ale může celá platforma Android. Tabletů s Androidem bude v konečném čísle více než tabletů iPad, které vyrábí jedna firma,“ hodnotil Janeček.

Ještě jedna věc se při představení nového iPadu sledovala. Kondice Steva Jobse, který je toho času na zdravotní dovolené a média i veřejnost spekulují, co by se dělo, kdyby musel firmu natrvalo opustit.

Podle Janečka, který prezentaci sledoval, je na tom Jobs přibližně stejně jako před čtyřmi měsíci při svém posledním veřejném vystoupení.

Jiří Chum, Alžběta Havlová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme