Štiplavý pach kouře a řev motorů. Na Zbraslavi závodili automobiloví veteráni

Na pražské Zbraslavi se jel o víkendu každoroční závod do vrchu historických vozidel, formulí a motocyklů. Nechyběla ani tradiční přehlídka automobilových veteránů, kterých se sešlo na dvě stovky, a zaplnili tak celé zbraslavské náměstí. Krásné počasí sem také vylákalo tisíce návštěvníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Austin-Healey 3000 | Foto: Matěj Skalický

Štiplavý pach kouře a spálených pneumatik, do toho ohlušující řev motorů. Scéna, kterou si o velmi teplém víkendu na Zbraslavi nenechal ujít žádný milovník historických vozů.

„Jsem z Radotína, ale ještě jsem tu nebyl. Letos to tu vidím poprvé. Je to nádhera, něco úžasného,“ sdělil bezprostřední dojmy jeden z mnoha přihlížejících.

Pyšní majitelé veteránů sem dorazili z celé republiky.

„Přijel jsem s Buickem D45 z roku 1916, jedním z nejstarších vozidel, které tady jsou. Je to zajímavé auto, má čtyřapůllitrový benzínový motor s nesnímatelnou hlavou. Nahoře máte vahadla, vše je to odkryté, krásně to funguje,“ popsal František Škuthan historickou hodnotu svého vozu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Zbraslav se sjela historická vozidla na tradiční závod do vrchu. Nechyběl reportér Matěj Skalický

„Já tu jsem tu s Pragou Piccolo Sport, rok výroby 1924, s otevřenou variantou bez dveří, kterých není mnoho kusů,“ přidal se s představením svého auta Bohumil Pipek s tím, že co na Zbraslav jezdí, špatné počasí tu nezažil.

„Každý rok, co se účastním a organizuji tento závod, mám strach, jestli bude hezky. Ale musím zaklepat, opravdu každý rok bylo krásně,“ potvrzuje ředitelka závodu Jitka Křečková.

Letos se veteráni na Zbraslavi sešli už po sedmačtyřicáté. Kořeny závodu ale sahají až do roku 1908.

Jawa Minor I (1939) | Foto: Matěj Skalický

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme