Stovky lidí posedlých moderními technologiemi se sjely do Londýna na obří party

Asi největším neštěstím je pro ně být off-line, tedy bez připojení na internet. Řeč je o lidech, kteří se nadchli pro moderní technologie a bez chytrého telefonu nebo tabletu jsou jako bez kyslíku. Stovky těchto nadšenců okupují až do soboty londýnskou O2 arénu. Účastní se tam Campus Party, což je údajně největší festival moderních technologií na světě. Silné zastoupení tam má i Česko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Campus Party v Londýně | Foto: Miloslav Hamřík

Štefan Sabó je týmlídrem českých účastníků Campus Party neboli Campuseros. Právě se připravují na herní maraton.

„Skutečně neodejdou třeba 48 hodin od stolu, podle toho, do čeho se zapojí. Někde je třeba 2000 liber nebo 1000 liber jako hlavní cena, což je velice motivační,“ popisuje Štefan Sabó.

Zmiňované počítačové hry jsou jen jednou z mnoha aktivit, které londýnská akce nabízí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atmosféru londýnské Campus Party přiblížil v reportáži zpravodaj Jiří Hošek

„Campus Party vlastně vznikla jako akce hráčské komunity. Postupem času se ale rozrůstala, protože fanoušky her zajímaly i jiné oblasti moderních technologií. Dneska tu tak máme semináře o biotechnologii nebo astronomii. Významnou sekci tvoří sociální sítě a různé formy podnikání v moderních technologiích," vysvětluje Julia Romerová z organizačního týmu.

Do početné české „expedice" patří i několik nevidomých a slabozrakých, pro které, podobně jako pro Pavla Dostála, znamenají moderní technologie zásadní zlepšení kvality života.

„Můžu díky on-line technologiím dělat spoustu věcí, které jsem dřív nemohl. Nemám problém vyhledávat si jízdní řády, takže můžu v klidu jezdit sám po Londýně, ač to tu neznám. Když na něco nevidím, tak si tu věc vyfotím a potom přiblížím,“ potvrzuje Pavel.

V obří hale připomínající sportovní „nafukovačku“ jsou desítky modrých stanů, ve kterých bydlí účastníci Campus Party.

Campus Party v Londýně | Foto: Miloslav Hamřík

„Jsme ve stanech po dvou, když se tam přidají ještě dva velké batohy, tak je to docela sranda,“ říká dobře naladěný Martin Čulák, kterému ke štěstí chybí snad jen větší množství sprch ve stanovém městečku.

„Tady máte možnost potkat se s kýmkoli z celého světa, který může mít úplně stejně úchylně vyhraněný zájem jako vy, takže proto je to tady zajímavé, proto sem ti lidé jezdí. Proto sednou do autobusu ze Španělska nebo z Česka a absolvují dvacetihodinovou cestu,“ přibližuje hlavní smysl akce Martin.

Na Campus Party nenarazíte jen na postpubertální oběti posedlosti moderními technologiemi, ale také na velké osobnosti, jako je třeba jeden z duchovních otců internetu Vint Cerf nebo eurokomisařka pro nové technologie Neelie Kroesová.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme