Studenti brněnské techniky staví závodní formuli. Chtějí uspět na závodech

Budoucí technici vyvíjejí v laboratořích školy plně funkční závodní formuli. S vozem Dragon 2 chtějí letos uspět na známém závodišti v anglickém Silverstone i na dalších evropských okruzích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Detail studentské formule z VUT v Brně | Foto: Vladan Dokoupil

Zrod závodního auta je výhradně záležitostí studentů. Na formuli proto spolupracují lidé z řady oborů školy. „Musíme udělat konstrukci, vyrobit formuli a je tu také marketingová a ekonomická část,“ vyjmenoval člen studentského týmu Jan Ševčík.

Projekt je součástí mezinárodního projektu Formule student. Jeho cílem je naučit studenty technických univerzit vytvářet auta od návrhu až po úspěšný vstup na trh. Závody na okruzích jim umožňují změřit, kdo je v tom momentálně lepší. „I proto musí být auto každý rok jiné,“ vysvětlil za studentský tým Michal Janoušek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Studenti brněnské techniky staví závodní formuli, zaznamenal Vladan Dokoupil

Studenti Vysokého učení technického v Brně letos vyvíjí už druhou formuli. Vloni v anglickém Silverstone kvůli technické poruše převodovky nedojeli. Jak sami říkají, poučili se. Vůz pro letošek tak má řadu vylepšení. „Stěžejním bodem je odlehčená konstrukce,“ prozradil student Filip Černý.

Studentská formule z Brna má něco přes dvě stě kilogramů, maximální rychlost omezenou na 120 kilometrů v hodině a šestistupňovou převodovku s řazením na volantu. „Šance vidím velice dobré,“ věří vozu student Jan Ševčík.

Kromě Silverstonu chtějí studenti z VUT v Brně letos závodit i v Německu, Itálii a Rakousku s konkurencí desítek vozů z technických univerzit z celého světa.

Vladan Dokoupil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme