Superbouře Sandy zasáhla i počítačovou síť společnosti Datagram

Náraz bouře na východ Spojených států neochromil jen život na ulicích a v dopravě, ale zasáhl i počítačovou síť, když velká voda zaplavila serverové sály společnosti Datagram, jejíž počítače umožňují přístup k důležitým webovým stránkám.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hurikán Sandy si razí cestu na New York

Hurikán Sandy si razí cestu na New York | Zdroj: Reuters

Velká voda způsobila společnosti Datagram podle šéfredaktora serveru Root.cz Petra Krčmáře značné komplikace.

„Naštěstí se zdá, že nedošlo k zasažení samotné techniky. Ale především došlo k přerušení dodávky elektrického proudu, na což je sice ta společnost připravená, ale došlo k zaplavení míst, kde jsou generátory a došla energie i v nich, respektive nejsou schopné – tím, že jsou zaplavené – dodávat náhradní elektřinu, takže tam došlo ke kompletnímu výpadku energie a všechna technika se vypnula,“ uvedl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéfredaktor serveru Root.cz Petr Krčmář mluví o následcích bouře Sandy v Ozvěnách dne na Radiožurnálu

Serverový sál podle jeho slov vypadá tak, že je to velká místnost bez oken, v níž jsou ve speciálních skříních naskládané servery, což jsou normální počítače připojené kabeláží mezi sebou a potom někam ven do internetu.

„A především je tam klimatizace a hlavně za normálních okolností nepřerušitelná dodávky elektrické energie, která – jak vidíme – v některých extrémních případech být přerušena samozřejmě může,“ řekl Petr Krčmář.

Lidé, kteří vědí, jak internet funguje, podle něj také vědí, že může dojít k podobným problémům a snaží se jim maximálně předcházet.

„Tj. volit místa pro budování takovýchto sálů tak,a by nedošlo k podobným katastrofám nebo aby je ohrozily co nejméně. Samozřejmě také nemůžou být data a servery na jednom místě, v jednom domě. Vždycky jsou, alespoň u té kritické infrastruktury – hlavní internetové – na několika různých místech,“ vysvětlil Petr Krčmář.

Doplnil, že internet je z principu navržený tak, aby zničení jakékoliv jeho části neovlivnilo zbytek.

„I kdyby se podařilo celý New York takhle odpojit od internetu, tak zbytek internetu bude dál fungovat,“ uzavřel.

Eva Presová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme