Telekomunikační operátoři podporují snahy o regulaci internetu

Na pařížské internetové konferenci dostal organizátor akce, prezident Nicholas Sarkozy, silného zastánce: šéfa britského mobilního operátora Vodafone Vittoria Colala, který podpořil Sarkozyho snahy o regulaci internetu. Prozatím byla většina velkých firem k regulaci skeptická, včetně Marka Zuckerberga z Facebooku nebo Erica Schmidta z Googlu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Představitelé skupiny G8 při setkání u kulatého stolu na summitu v Deauville | Zdroj: Reuters

Celá konference pouze polarizovala názory firem, které se v oblasti internetu pohybují. Na jedné straně stojí firmy, které prosazují zachování co největší svobody, na druhé straně ti, kdo volají po vyšších omezeních a dozoru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Honek - internet.mp3

Regulace na internetu se zastává většina celosvětových telekomunikačních operátorů. Vede je k tomu fakt, že tyto služby zvyšují provoz na jejich datových sítích. Zvýšenému provozu pak musí přizpůsobovat svoji infrastrukturu, což stojí nemalé prostředky, a proto se tomu snaží nějak bránit.

Poskytovatelé internetu by se podle šéfredaktora serveru Flop.cz Lukáše Honka neměli cítit regulací poškozeni: „Je to částečně v jejich zájmu a nemůže jim to uškodit.“

Ve Francii se mluvilo hlavně o ochraně uživatele internetu z hlediska například osobních údajů. „V tomto směru je možné uživatele určitě vzdělávat. Je možné k tomu přizpůsobovat i legislativu a regulovat tyto služby,“ říká Honek.

Martina Mašková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme