V Berlíně se představují přední výrobci mobilní techniky, začíná veletrh IFA

Tenčí, lehčí, dobře vypadající a především chytré - tímto směrem se ubírají nové technologie. Přehlídka toho nejnovějšího je ode dneška k vidění v Berlíně. Návštěvníkům se otevírají brány největšího veletrhu spotřební elektroniky IFA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na IFA je k vidění první celoplošná obrazovka se 4 K rozlišením | Zdroj: Reuters

Jedním z hitů veletrhu jsou chytré hodinky od Samsungu. Jejich představení v předvečer veletrhu vzbudilo obrovský zájem.

Pavilon Samsungu na veletrhu také láká nejvíce zájemců, kromě hodinek Galaxy Gear tam firma představuje také různé vylepšené tablety a kombinaci tabletů s mobilem Note. K vidění je i nejtenčí bezdrátová klávesnice, která připomíná spíš podložku pod myš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti z veletrhu spotřební elektroniky IFA telefonovala berlínská zpravodajka ČRo Klára Stejskalová

Na IFA se představuje celá řada dalších novinek - nejmodernější ultrabooky a tablety, fotoaparáty v objektivu mobilního telefonu. Ale také lednička s dvojitými dveřmi, vysavač, který určí, jak znečištěný povrch vyluxuje, nebo pračka, která si sama nastaví program.

Letošní veletrh potvrzuje, že televize se ubírají jednoznačným trendem, kterým je 4K, tedy ultra HD televize s maximálním rozlišením. Potvrzuje se tak, že 3D televize, které divák sleduje se speciálními brýlemi, byly jakousi slepou uličkou.

Jednou ze stinných stránek televizí 4K je skutečnost, že zatím existuje jen málo filmů v této kvalitě, a také jejich cena. I když ta oproti loňsku klesla. Loni se prodávaly za zhruba půl milionu korun, letos je jejich cena pod 100 tisíc.

Televize jsou také jakýmsi řídicím centrem domácností. To, že obsahují internet, je samozřejmostí, ale lze přes ně programovat i další elektronické přístroje v domácnosti.

Největší evropský veletrh spotřební elektroniky potrvá do příští středy a organizátoři čekají kolem čtvrt milionu návštěvníků.

Klára Stejskalová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme