V Česku se začal prodávat nový iPad, někteří si kvůli němu přivstali

Fanoušci společnosti Apple se radují - dnes se na českém trhu začal prodávat nový iPad třetí generace. Před pražskou prodejnou Apple se ještě před otevírací hodinou sešla fronta asi 20 zájemců. I když Češi nový iPad nevítali tak jako jinde ve světě, na řadě míst byly prý nové tablety vyprodané v řádu hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

iPad 3. generace | Zdroj: ČTK

Jaká technická vylepšení čekají na ty, kteří si nový iPad pořídí? Redaktor serveru Lupa.cz Martin Vyleťal se dopočítal čtyř:

„Jedním z nich je procesor s výkonnějším grafickým čipem, potom je to lepší displej s větším rozlišením, podpora LTE sítí, které umožňují vyšší datové přenosy, a potom kvalitnější fotoaparát, který umožňuje natáčet videa ve vysokém rozlišení.“

Vyleťal zároveň podotýká, že vylepšení v podobě podpory LTE sítí pro českého uživatele v současné době nemá v podstatě žádný význam. „Protože žádný z českých operátorů zatím tuto síť postavenou nemá ani v nejbližší době zřejmě neplánuje postavit,“ vysvětluje.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém iPadu i marketingu Applu mluvil ve Světě o druhé na Rádiu Česko redaktor serveru Lupa.cz Martin Vyleťal

Ceny nového iPadu se pohybují od 12 290 korun do téměř 20 tisíc. Jsou tedy výrazně vyšší než u jiných tabletů. Podle Vyleťala ale lidé, kteří si Apple kupují, na cenu příliš nehledí. „Kupují si Apple iPad, protože to je Apple. To je prostě kultovní značka, která nejenom že je stylová, ale pro některé uživatele znamená potvrzení nějakého sociálního statusu.“

Druhý pohled na věc přidává IT analytik Petr Koubský: „Já si myslím, že když Apple říká, že prodává zážitek, tak vůbec nelže. To, v čem je unikátní, je schopnost nabídnout digitální technologie tak, aby opravdu fungovaly tím způsobem, jak to lidi očekávají. Aby fungovaly přirozeným způsobem, aby se člověk nemusel nic učit, aby z toho měl radost. V tomhle ohledu je Apple dneska víceméně jedinečný.“

Přehrát

00:00 / 00:00

IT analytik Petr Koubský byl hostem večerních Ozvěn dne na Radiožurnálu

Apple tabletům stále vládne

iPad se systémem iOS je stále nejrozšířenějším tabletem. V budoucnu by ho ovšem mohly dostihnout přístroje s operačním systémem Android nebo přístroje se systémem Windows 8. Už teď podíl iPadu klesá a v současné době je asi na 59 procentech trhu.

„Hovoří se o tom, že do roku 2015 by Apple měly předhonit tablety s operačním systémem Android. Je to vcelku logické, když si vezmeme, že Apple vyrábí jeden produkt – tablet jménem iPad – a tablety s operačním systémem Android vyrábí desítky, možná stovky výrobců,“ uvádí Martin Vyleťal s tím, že výrobců využívajících Android bude do budoucna přibývat.

„Konkurentů bude mít Apple čím dál tím více, trh se bude ředit a on to své vedoucí postavení bude ztrácet,“ uzavírá Vyleťal.

Zdeněk Strnad, Matěj Skalický, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme