V Las Vegas začal historicky největší veletrh spotřební elektroniky

V Las Vegas začal největší mezinárodní veletrh IT a spotřební elektroniky CES. Pořadatelé slibují na dvacet tisíc nových produktů a služeb včetně ultrabooků a hi-tech policejního auta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Las Vegas začal největší mezinárodní veletrh IT a spotřební elektroniky CES. | Zdroj: Reuters

Rozsahem tak bude veletrh největší v historii. Na 150 000 metrech čtverečních bude podle serveru Ihned.cz 13 různě zaměřených technologických zón.

Kromě ultrabooků, supertabletů a vylepšených 3D televizorů to budou například technologie pro matky s dětmi nebo „zelené technologie“. Tam budou k vidění dokonce palivové články, které pro tvorbu energie používají čistou vodu.

Mezi vystavovateli v Las Vegas budou také zástupci České republiky. Už potřetí bude na CESu firma Jablotron, která vyrábí zabezpečovací technologie a letos nově tam bude Zoner Software, české firma vyvíjející program pro fotografování.

Přehrát

00:00 / 00:00

Letošní novinky největšího veletrhu spotřební elektroniky CES, přiblížila v Dopoledním Radiožurnálu redaktorka Alžběta Havlová.

Letos naposledy se na veletrhu představí Microsoft, který posledních 14 let CES zahajuje. Firma totiž své novinky chce představovat v termínech, které si sama vybere. Podobně se k veletrhu CES staví i společnost Apple, která tam už také moc nevystavuje.

Výstavě budou dominovat nové tablety a ultrabooky. Konkurence pro Macbook Air se na CESu podle údajů organizátora rozroste o 30 až 50 nových modelů. Další novinky se mají týkat například 3D televizorů.

Veletrh se pořádá už od roku 1967 a od té doby přinesl řadu neuvěřitelných odhalení - levné digitální hodinky, videorekordér, legendární herní systém Atari, nebo v roce 1981 to byl CD přehrávač, dále pak třeba XBox, plazmová televize a podobně.

Alžběta Havlová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme