V Praze zahajuje provoz tramvaj s bezplatným internetem

Pražský Dopravní podnik dnes zahajuje zkušební provoz modernizované tramvaje, ve které cestující budou moci využít bezplatné připojení k internetu. Kromě wi-fi bude tramvaj vybavena i LCD monitory, na kterých budou kromě reklamních spotů zobrazovány informace o dopravním podniku nebo SMS jízdenkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaj. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Jedná se o první podobný pokus v České republice, v celosvětovém měřítku však připojení k internetu v městské dopravě není žádnou novinkou.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Praze zahajuje provoz tramvaj s bezplatným internetem. Téma pro odborníka na informační technologie Jana Lodla

I tak se ale jedná spíše o experimenty, říká odborník na informační technologie Jan Lodl:

„Něco podobného zkoušeli v Melbourne i v některých městech na Kanárských ostrovech nebo ve Skandinávii, ale s připojením k internetu se obecně setkáme spíše na dálkových linkách než v městské hromadné dopravě. Pokud vím, tak žádné větší nasazení ještě definitivně není.“

Pražský Dopravní podnik nabízí službu ode dneška v tramvají KT8N2, která bude jezdit ve zkušebním provozu z vozovny Hloubětín minimálně šest měsíců. Pak podnik zavedení internetu do tramvaje vyhodnotí a rozhodne se, co dál.

Jan Lodl má o smyslu služby pochybnosti. „Vidím velký smysl připojení ve vlacích nebo v dálkových autobusech, kde strávíme několik hodin. V tramvaji si myslím, že je pro většinu lidí stačí použít běžná mobilní data. Přece jen to trvá nějaká čas, než se telefon připojí k wi-fi,“ podotkl odborník.

Martin Hromádka, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme