Video s českým policistou, který hraje na ulici na piano, okouzlilo internetové publikum

Tři týdny si videa, které zachycuje policistu, jak v podloubí budovy Filosofické fakulty v Praze hraje na piano, nikdo pořádně nevšiml. Včera se začalo rychle šířit po facebooku a dnes je to hit, o kterém píše i britský deník Daily Telegraph.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klávesy klavíru | Foto: stock exchange

Video natočila pravděpodobně turistka při návštěvě Prahy, zřejmě na mobil. Zachycuje policistu, který hraje skladbu River Flows In You z repertoáru jihokorejského pianisty a skladatele Yirumy.

Do dneška snímek i díky virálnímu šíření po sociálních sítích shlédlo na YouTube už 340 tisíc lidí.

„De facto jde o to vzbudit co největší emoci, a ta může být buď velmi negativní, nebo velmi pozitivní, což je případ tady toho videa. Je to takové velmi milé, lidské,“ popisuje odborník na virální marketing Pavel Hacker přednosti, které záznam předurčují k mediální slávě. Dodává však zároveň, že kolem 350 tisíc shlédnutí ještě není zase tak moc.

Přehrát

00:00 / 00:00

O virálním šíření obsahu po internetu mluvil odborník na virální marketing Pavel Hacker

A co vlastně obecně zaujme internetové publikum? Podle Hackera třeba překročení tabu, prozrazení tajemství, celebrity či humor.

„Dřív to byl humor velmi drsný, až jsme říkali fekální, dneska už se nám celé to onlinové prostředí poměrně zjemňuje, takže to může být i humor velmi laskavý,“ podotýká Hacker.

Projekt pian v ulicích, díky němuž si mohl policista zahrát, zorganizoval kavárník Ondřej Kobza. Nástroje se objevily letos o prázdninách v Praze a pak postupně i v Mladé Boleslavi, Brně, Olomouci, Pardubicích či Hradci Králové.

Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme