Virtuální 3D 'kopie' zesnulých umí i mluvit. Korejci představili aplikaci pro pozůstalé

VIDEO. S velmi netradičním nápadem, jak si připomenout zesnulé blízké, přišli vývojáři mobilních aplikací v Jižní Koreji. Pomocí 3D skenneru dovedou zájemce virtuálně oživit. Uživatelé si pak mohou s mrtvými povídat nebo třeba vyfotit selfie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Virtuální avatar, ilustrační foto

Virtuální avatar, ilustrační foto | Foto: Lenara Verle

S aplikací přišla jihokorejská technologická firma Elrois. Jedna z vývojářek Jun Džin Lim britské BBC řekla, že se inspirovala vlastní osobní vzpomínkou. „Měla jsem babičku, která před pár lety odešla. Moc mě mrzelo, že s námi už není a nemám s ní žádnou společnou fotografii. Bylo by skvělé, kdybychom mohli využít naši technologii,“ řekla vývojářka.

„Nejsou to falešné vzpomínky, jsou to velmi realističtí avataři. A babičku mám v sobě. Záleží na úhlu pohledu,“ odmítá Lim, že by jejich technologie lidem přinášela jen falešné vzpomínky. Aplikace dokáže vytvořit virtuální ztělesnění mrtvého, kterému její autoři říkají avatar.

Zájemci se musí nechat ještě za života trojrozměrně naskenovat. Vznikne tak jejich nesmrtelná virtuální kopie, která se umí hýbat, a pomocí umělé inteligence dokonce i odpovídat na jednoduché věty. Aplikace trochu připomíná sociální síť Snapchat. Pokud proti sobě namíříte fotoaparát v chytrém telefonu, na displeji se zjeví virtuální podoba zesnulé osoby vedle vás a můžete se společně vyfotit.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme