VW hlásí další možné problémy, týkají se údajů o emisích oxidu uhličitého

Po emisním skandálu s oxidem dusíku ohlásil německý automobilový koncern Volkswagen další problém týkající se údajů o zplodinách. U svých vozů zjistil nesrovnalosti v údajích o emisích oxidu uhličitého (CO2).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volkswagen | Zdroj: Reuters

Podle koncernu se problém týká především naftových a menšího počtu benzinových motorů. Podle agentury DPA by automobily mohly do ovzduší vypouštět více emisí oxidu uhličitého, než uvádí výrobce, a mohly by mít také vyšší spotřebu pohonných hmot.

U naftových aut se nesrovnalosti kolem emisí oxidu uhličitého týkají motorů o objemu 1,4 litru, 1,6 litru a 2,0 litru. U vlajkové značky VW jde o vozy Polo, Golf a Passat, u značky Audi o modely A1 a A3 a u značky Seat o auta Leon a Ibiza.

Firma dnes oznámila, že problém by se mohl týkat zhruba 800 tisíc aut. Automobilka odhaduje, že by mohl podniku způsobit ztrátu kolem dvou miliard eur (54 miliard korun). Volkswagen také upozornil, že zjištěné nesrovnalosti nemají vliv na bezpečnost vozů.

Automobilka už od září čelí skandálu kolem falšování testů emisí oxidů dusíku. Podnik přiznal, že do zhruba 11 milionů aut s naftovými motory po celém světě instaloval software, který umožňuje manipulovat s výsledky měření emisí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme