Výstava Legendy představuje v Bohnicích to nejlepší z automobilového světa

Nablýskané kapoty stovek aut, řev motorek a jeden vzácný exemplář vedle druhého. Tak to vypadá v anglickém parku v areálu psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích, který do posledního místa zaplnily unikátní vozy a motocykly českých i světových značek. Druhý ročník motoristické slavnosti Legendy už v sobotu upoutal tisíce návštěvníků a své brány otevírá i dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ford Mustang přestavěný na model Mach 1. Rok výroby 1969 | Foto: Matěj Skalický | Zdroj: Český rozhlas

Park v psychiatrické léčebně se na víkend proměnil v jedno velké parkoviště. Podle pořadatelů je zde vystaveno na 750 vozů a 350 motorek, a to od veteránů přes závodní speciály a novodobé modely.

Slunečné počasí už v sobotu na výstavu přilákalo jak motoristické nadšence, tak rodiny s dětmi. Radost jim nezkazily ani odpolední přeháňky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapoty stovek aut, řev motorek a jeden vzácný exemplář vedle druhého. Tak nyní vypadá areál psychiatrické léčebny v Bohnicích

„Dneska je to tady úplně super. Počasí se opravdu povedlo, je tu spousta lidí a ještě víc aut než lidí, to je opravdu nádhera,“ popsala jedna z návštěvnic. „Mně se líbí celý ten záměr i to situování v parku. Ráno jsme jeli v pět z Ostravy,“ řekl další z nadšenců.

Hned u vchodu do areálu poutala pozornost všech největší hvězda letošních Legend, Škoda Rapid 130 RH. Proč je zrovna tento rapid tak vzácný, vysvětlila Lucie Vavrečková z Renovace veteránů.

„Unikátní je v tom, že byl vyrobený jeden jediný kus. To auto je asi 14 dní po ukončení renovace, vlastně se po mnoha letech ukazuje poprvé. Jezdilo v v Německu v roce 1987 nebo 1988. Budí opravdu velký rozruch, lidé se zastavují a ptají se.“

„Tím, že s našimi exponáty jezdí John Haughland, legenda motorsportu, norský jezdec, tak si ho i fotí samozřejmě, takže je velký zájem,“ dodala Vavrečková.

Každý si na Legendách může přijít na to svoje. Vystavují se slavná Lamborghini, Ferrari, Masserati, „ameriky", historické tatrovky i proslulé mustangy.

„Je to Mach 1, 1969. Asi největší bonus, který mu slouží ke cti, je, že jsme s ním absolvovali několik dálkových jízd. Když takovou atrakci zvládne, tak k tomu srdci přirůstá víc,“ popisoval za burácejícího zvuku motoru Zdeněk Fink.

Jeho mustang i další více než tisícovka vozů bude v Bohnicích vystavena i dnes.

Škoda Rapid 130 RH | Foto: Matěj Skalický

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme