Začal vysílat Český rozhlas Plus, nová analyticko-publicistická stanice

V 16 hodin začala vysílat nová stanice Českého rozhlasu. Zaměřuje se na mluvené slovo a jmenuje se Český rozhlas Plus. Na střední vlně si ji můžete naladit každý den od 16. hodiny do půlnoci.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Web nové stanice Český rozhlas Plus

Web nové stanice Český rozhlas Plus | Foto: ČRo

První pořad, kterým Český rozhlas Plus začal vysílat, má název Leonardo. Podle šéfredaktora nové stanice Daniela Rause to vysvětluje celou její filozofii.

„Scházejí se v ní tři stanice – Český rozhlas 6, Rádio Česko a rádio Leonardo, které se včera rozloučily a ode dneška už budou slyšet jejich redaktoři a programy na této nové stanici,“ popsal.

Český rozhlas Plus je analyticko-publicistická stanice, která podle Rause poskytne velký prostor diskuzím, komentářům, fejetonům, dokumentům či pořadům o historii a literatuře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Radiožurnálu byl šéfredaktor Českého rozhlasu Plus Daniel Raus

Mezi osobnosti, které budou program Českého rozhlasu Plus zajišťovat, patří například jeho nová dramaturgyně Martina Mašková, známá z Rádia Česko, která bude moderovat právě pořad Leonardo.

Dále na nové stanici pracují Libor Dvořák, Ondřej Konrád, Barbora Tachecí, Lída Rakušanová, Petr Šimůnek, Radko Kubičko, Martin Ježek či Jana Klusáková.

Rádio Junior je nově digitální. Malým posluchačům nabízí pohádky i zprávy

Číst článek

Oproti původním plánům managementu Českého rozhlasu, který zamýšlel spustit stanici celodenní nebo alespoň 18hodinovou, vysílá Český rozhlas Plus jen od 16 do 24 hodin.

„Projekt se neuskutečnil kvůli známým peripetiím s BBC Radiocom. Kdyby se podařilo získat VKV frekvence, tak rádio Plus vysílalo na VKV frekvencích,“ poznamenal Raus.

Dodal však, že se nová stanice bude snažit, aby se její vysílání časem rozšiřovalo do denních hodin. Přes den bude zatím Český rozhlas Plus hrát jen na internetu, a to program předchozího dne prostřednictvím streamu.

Veronika Sedláčková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme