Začíná WebExpo Prague, letos ve znamení networkingu

Nejlepší přehlídka prací ze světa internetu je dnes k vidění v Praze. Na pátém ročníku konference WebExpo 2012 se v prostorách Vysoké školy ekonomické scházejí weboví vývojáři, web designéři aby představili svoje nápady. Letošní ročník konference WebExpo je zaměřený na networking.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nakupování přes internet | Foto: Fotobanka stock.xchng

Networking je hlavně o schopnosti správně se prezentovat, vyhledávat cenné kontakty a sdílet zkušenosti, říká Václav Stoupa, ředitel WebExpo Prague. „Je to vlastně rozšiřování sociálních kontaktů a na konferenci je to zaměřené hlavně na byznys,“ přiblížil na Rádiu Česko.

„S rozvojem aplikaci se hlavně v USA objevují speciální aplikace, které dokáží ukázat přímo ve vaší blízkosti, kdo má podobné zájmy a umožní ho přímo kontaktovat,“ doplnil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Letošní WebExpo Prague 2012 přiblížil na Rádiu Česko jeho ředitel, Václav Stoupa.

Konference WebExpo Prague je rozdělena na tři hlavní sekce. Programovaní, design a byznys. Každý registrovaný účastník získá svoji unikátní elektronickou identitu.

„Má na našich webových stránkách svůj unikátní profil, na kterém kromě základních údajů o sobě, může vyplnit i odpovědi na podrobnější otázky, na základě čeho ho pak mohou další účastníci konference lépe poznat,“ vysvětlil Stoupa.

Na konferenci nechybí ani prezentace a soutěž startupů, tedy začínajících projektů. Soutěž je určena pro zajímavé a inovativní projekty z Česka a Slovenska, ze kterých porotci vybírají své favority, z nichž pět postoupí do finále.

„Na trhu je velké množství startupů. Je velmi těžké se prosadit a uspěje tak jeden z deseti,“ doplnil Stoupa.

Weby, které produkují čeští designéři a vývojáři, jsou podle něj na velmi dobré úrovni. „Máme spoustu chytrých programátorů, designérů a vývojářů, ale možná mají trochu problém se prosadit, nebo sebrat odvahu a dotáhnout to do stádia, aby to bylo unikátní a vystoupilo to z davu,“ dodal Václav Stoupa.

Ondřej Černý, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme