Zpravodajský web ČRo vám slouží už 5 let, do budoucna připravuje řadu novinek

Zpravodajský web Českého rozhlasu – zpravy.rozhlas.cz – dnes slaví páté narozeniny. Do budoucna připravuje řadu novinek - embedovaný přehrávač, další streamy přímých přenosů sportovních utkání nebo datovou žurnalistiku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyhledávací pole na webu zpravy.rozhlas.cz | Foto: Martin Prokeš

V těchto dnech představuje zpravodajský web jednu horkou novinku. Jedná se o takzvaný embedovaný přehrávač.

Audio ze zpravodajského portálu Českého rozhlasu, tedy i rozhovory a příspěvky, které jsou součástí našich článků, si bude moci kdokoli jednoduše a legálně umístit na svůj web podobně snadným způsobem, jakým se vkládají třeba videa z YouTube.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Dopoledního Radiožurnálu byla Kateřina Křenová, vedoucí redakce zpravodajského webu Českého rozhlasu.

Během prázdnin mohli někteří posluchači a čtenáři zaznamenat rozjezd streamů přímého přenosu sportovních utkání.

Například ve středu se hraje přípravné utkání české fotbalové reprezentace s USA. Radiožurnál bude vysílat pouze reportážní vstupy. Ale na webu a v mobilních aplikacích je možné poslouchat zápas celý.

Dále se web připravuje na datovou žurnalistiku, která by přirozeně spojila web a vysílání. Z materiálů, které se získají z dat, se budou ve vysílání vyprávět příběhy a na webu se ukážou grafy.

Chystá se také speciál k nadcházejícím volbám. Český rozhlas opět představí všechny kandidáty do Senátu formou vizitek, které v přehledné aplikaci najdete i na webu zpravy.rozhlas.cz. V souladu s vysíláním se bude web věnovat i komunálním volbám.

Zprávy.rozhlas.cz 5 let | Foto: Michal Jindra

Kateřina Křenová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme