Zpravy.rozhlas.cz míří i do iPhonů

Nejnovější aplikací pro iPhone, iPod Touch z dílny Českého rozhlasu jsou Zprávy ČRo. Přináší obsah stránek zpravy.rozhlas.cz, které poskytují aktuální informace 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aplikace zpráv pro iPhone

Přehledné seriózní zpravodajství v aplikaci, stejně jako na webu, nabízí možnost personalizovaného výběru informací. Volit je možné ze zpráv z domova, ze světa, z ekonomiky, sportu, kultury či vědy. Prostřednictvím aplikace jsou přístupné také komentáře a analýzy.

Dáváme tak příležitost navolit si v aplikaci oblasti, které preferujete, bez toho, abychom vás zbavili možnosti kdykoli se podívat i do rubrik, které vás primárně nezajímají.

Součástí většiny článků jsou i informace ve zvukové podobě – reportáže přímo z místa či celé rozhovory, na jejichž základě zprávy vznikají. Ty je možné i v aplikaci poslouchat v integrovaném přehrávači.

Aplikace zpráv pro iPhone

Samozřejmostí je úprava spodní lišty, přidání článku do oblíbených ke čtení v režimu offline, sdílení článků jak prostřednictvím sociálních sítí, tak třeba emailem, či možnost zvetšení, nebo zmenšení písma. Aplikace vychází vstříc uživatelským návykům, které jsou pro zařízení od Applu typické.

Například listování mezi zprávami je možné nejen pomocí šipek, ale pouhým tažením prstu. To samé platí například pro základní navigační lištu.

Na druhou stranu má naše aplikace i prvky, které nejsou pro aplikace tak běžné. Například pouhým dotykem na hlavičku ‚zpravy.rozhlas.cz‘ se uživatelé odkudkoli dostanou na homepage.

Každá rubrika v aplikaci nabízí až 30 zpráv. Přímo v aplikaci se nabízí vyhledávání. Související články se otvírají v integrovaném webovém prohlížeči, z nějž se dá jedním dotykem vrátit do aplikace.

Pro službu je možné hlasovat v anketě Mobilní aplikace roku.

Český rozhlas už v lednu představil inovovanou aplikaci pro poslech živého vysílání všech svých stanic. Aplikace Zprávy ČRo je bezplatně ke stažení na internetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme