Zpravy.rozhlas.cz se rozšiřují i na Android

Zpravodajský portál Českého rozhlasu zpravy.rozhlas.cz představuje aplikaci pro chytré telefony se systémem Android.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aplikace Zprávy ČRo pro Android

Aplikace Zprávy ČRo pro Android | Foto: Aleš Vavřík

„Funkcí, která zatím v androidích aplikacích není úplně běžná, je například možnost nastavit si upozornění na důležité zprávy, tzv. push notitfikaci, nebo využívat widget, který ukazuje několik titulků zpráv bez nutnosti spustit aplikaci,“ vyjmenovává lákadla nové aplikace vedoucí redakce internetového zpravodajství Českého rozhlasu Kateřina Křenová.

Přehledné seriózní zpravodajství v aplikaci, stejně jako na webu, nabízí možnost personalizovaného výběru informací. Volit je možné ze zpráv z domova, ze světa, z ekonomiky, sportu, kultury či vědy. Prostřednictvím aplikace jsou přístupné také komentáře a analýzy.

Verze pro Android umožňuje přehrát doprovodný audio příspěvek přímo v aplikaci nebo uložení média do paměti (karty) pro následné přečtení či přehrání - pro případ, kdy nejsou uživatelé online.

Aplikace pro Android navazuje na úspěšnou a kladně hodnocenou aplikaci pro iPhony, kterou rozhlas představil už na jaře tohoto roku.

„Stejně jako naši aplikace pro iPhone, nabízíme majitelům telefonů se systémem Android aplikaci zdarma,“ upozorňuje Křenová.

QR kód pro Zprávy ČRo pro Android | Foto: Český rozhlas

Zpravodajský portál Českého rozhlasu nabízí nejnovější informace 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Český rozhlas má vlastní reportéry v ČR i v zahraničí, zpravodajský portál se na může opírat o vlastní informace a zprávy tradičního respektovaného média.

Na vývoji aplikace se podílela firma Mediawork.

Zpravy.rozhlas.cz je možné pomocí mobilní verze, kterou rozhlas v letošním roce také inovoval, přijímat i v jiných typech telefonů.

Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme