Zrakově postižení si mohou najít práci na speciálním webu

Přístup k nabídce zaměstnání umožňují nevidomým a slabozrakým nové speciálně uzpůsobené internetové stránky www.prace-zp.cz se zvětšovacími a odečítacími programy. Novinku dosud využívá pět tyflocenter v České republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SONS podporuje nevidomé a lidi s těžkými vadami zraku | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Hlavní součástí té stránky je nabídka a poptávka práce, kam můžou klienti projektu jednak zadávat inzeráty, jednak tam samozřejmě můžou inzerovat. Je žádoucí, aby inzerovali zaměstnavatelé z našeho kraje, kteří nabízí práci pro zrakově postižené,“ uvedla koordinátora projektu Jana Blumlová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celou reportáž Jany Zemkové.

Další informace se podle jejích slov týkají legislativy, rekvalifikace. Zájemci najdou na internetových stránkách www.prace-zp.cz diskusní fórum a také rady jak napsat životopis a motivační dopis.

„Používáme ZoomText, to je zvětšovač, který zvětší text až 32krát,“ popsal Láďa.

Zrakově postižení tak vidí vždy pouze zvětšený úsek plochy. Proto je nutné vytvořit internetové stránky tak, aby byly přehledné i při tak velkém zvětšení.

Podle další klientky centra Libuše Skálové mohou zrakově postižení najít uplatnění zejména jako administrativní pracovníci, telefonisté, operátoři nebo maséři.

Jana Zemková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme