Z vesmíru dorazila první fotografie Krtečka

Z vesmíru dorazila první fotografie s legendárním seriálovým Krtečkem. Speciálně vyrobený maňásek v současnosti cestuje s americkými astronauty v raketoplánu Endeavour. Postavičku vytvořenou Zdeňkem Millerem má na snímku na ramenou Andrew Feustel, kterého s Českem pojí příbuzenské vztahy. Jeho manželka je totiž po matce českého původu a svému manželovi doporučila Krtečka vzít sebou, aby pomohl vzbudit u dětí a mladých lidí v Česku zájem o kosmonautiku, vědu a technické obory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z vesmíru dorazila první fotografie s legendárním Krtečkem na ramenou astronauta Andrewa Feustela | Zdroj: ČTK

„Krteček, který s námi letí do vesmíru, je plyšový, a doufáme, že během letu bude mít možnost podívat se také z okna na to, jak je krásná naše země z výšky. Hlavně doufáme, že až poletíme přes krásnou Českou republiku, tak se Krteček koukne z okna a uvidí tu nádheru, která se nám astronautům z vesmíru naskýtá,“ řekl Českému rozhlasu před startem raketoplánu Andrew Feustel.

Figurka Krtečka, kterého si prý Feustel vybral i díky tomu, že ho uviděl na fotografii se synkem svého kamaráda, byla připravena speciálně pro tento let.

„Pan Miler navíc zdarma věnoval obrázky Krtků k použití,“ uvedl ředitel pražského Amerického centra Miroslav Konvalina.

Krtečkova mise ve vesmíru má i další poslání. Na webu www.dokosmuskrtkem.cz zpřístupní dětem, školákům, ale i třeba středoškolským studentům kosmonautiku a let Endeavouru.

Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme