Autorka

Věra Hájková

V Českém rozhlasu jsem už přes 13 let. Předtím jsem pracovala v regionální televizi a také jako zprávař v soukromém rádiu v Jihlavě. Pro Český rozhlas jsem zpravodajsky pokrývala dlouhé roky Jihlavsko a Pelhřimovsko. Od léta 2013, po návratu z mateřské dovolené, přináším zprávy a zajímavosti z Benešovska.

Když si chci vyčistit hlavu, sednu na motorku a vyrážím na úzké, klidné silničky mezi vesnicemi. Ztuhlé tělo pak chodím rozhýbat na břišní tance. Zajímá mě také čínská medicína, věci mezi nebem a zemí a pěstování bylinek.

Film co mě pořád baví: Svět podle Prota, Tatínek

Hudba, kterou mám ráda: Tomáš Klus, Miro Žbirka, Anna K, Aneta Langerová, Nezmaři, české - hezké

Kniha u níž neusnu: Před spaním moc nečtu, spíše děkuji za to hezké, co mi den přinesl. Mám vyzkoušené, že po tom se mi krásně usíná. Jinak oblíbenou knihu mám od Zdeňky Jordánové, Tvoje dítě, jako šance pro tebe. Ráda se pak vracím k Povídkám od Zdeňka Svěráka.

Motto: Nevím, jestli je to motto, ale možná takový můj princip, nebo něco, čím se snažím ve svém životě řídit: Co vysíláme se nám také vrací. Nestěžujme si na špatný osud, budoucnost tvoříme sami, svými skutky.

RSS autorky

Články autorky

|Věra Hájková |Zprávy z domova

Školáky na Benešovsku ochrání ve třídách speciální zámky

Žáci základní školy v Neveklově na Benešovsku se budou moct zamknout ve třídě zevnitř. Ne před učiteli, ale v případech, kdy by se do budovy dostal například útočník. Technici tam poslední dva dny instalovali speciální tlačítka, která budou moct děti stisknout v případě nebezpečí. Pilotní projekt chce ministerstvo školství postupně rozšířit i do dalších měst.

|Věra Hájková |Zprávy z domova

Veterináři odebrali chovateli z Benešovska 70 koní, policie řeší podezření z týrání hladem

Středočeská veterinární správa rozhodla o odebrání 70ti koní chovateli v Jankově na Benešovsku. Jejich odchyt začal dvě hodiny před polednem, potrvá zřejmě několik dní. Koně poputují do náhradní péče. Podle informací odboru životního prostředí ve Voticích měli koně málo potravy a byla zanedbaná veterinární péče. Případem se zabývá i policie.