Autor

Veronika Kindlová

Znamení: Lev

Co dělám v rozhlase: Spolumoderuji pořad Freda Velinského Planetárium, pro který připravuji rubriku o historii. Přispívám do pořadu Archiv Plus a občas také do Historie Plus a Ex libris. Kromě toho s Richardem Šulkem každý týden připravujeme pořad pro německou menšinu Sousedé. A tu a tam mě můžete slyšet ve zprávách ČRo Sever.

Před rozhlasem: Historie a dějiny umění na FF MU v Brně.  Regionální muzeum v Teplicích.

Co mě baví: Moje rodina, literatura, víno a pohled z kopců do krajiny.

RSS autora

Články autora

|Josef Suk, Eva Holá, Veronika Kindlová, Petra Kosová, Martin Zeman, Petr Kořínek, Eva Presová, David Havlena |Zprávy z domova

Rozvodněná Mže ohrožuje Stříbro na Tachovsku

Povodňové ohrožení trvá, a to hlavně v Plzeňském, Ústeckém a Karlovarském kraji. Na severu Čech očekávají vzestup Bíliny na druhý stupeň a Labe v Ústí nad Labem už dosahuje třetího stupně. Stejně tak i Ohře v Lounech, kde voda zaplavila oblast zahrádkářské kolonie a výstaviště. Rozvodněná řeka Mže v současnosti ohrožuje Stříbro na Tachovsku.

|Martin Hromádka, Veronika Kindlová |Regiony

Ústí nad Labem dalo 25 milionů na sport, divadlo přitom nemá ani na mzdy

Město Ústí nad Labem schválilo mimořádnou dotaci pro hokejový a fotbalový klub. Profesionální hokejistou dostanou 16 a fotbalisté devět milionů korun. Opoziční TOP 09 navrhovala, aby alespoň šest milionů z této částky získalo Severočeské divadlo opery a baletu. To totiž na příští rok dostalo od města příspěvek, který nestačí ani na mzdy.