Autorka

Veronika Sedláčková

Připravuji živé rozhovory v publicistických pořadech Radiožurnálu. Tedy v polední a večerní publicistice, po 12. a po 18. hodině.

RSS autorky

Články autorky

|Veronika Sedláčková |Zprávy z domova

KSČM by měla založit fond pro oběti železné opony, tvrdí spisovatel. Není potřeba, oponuje poslanec

DUEL. Slovenský soud nedávno rozhodl v průlomovém rozsudku o plné rehabilitaci jedné z obětí tak zvané železné opony - východoněmeckého mladíka Hartmuta Tautze. V druhé půlce 80. let minulého století ho v blízkosti bratislavského sídliště vážně potrhali psi pohraniční stráže, která 18letému mladíkovi včas nepomohla. Na následky zranění Tautz zemřel.

|Veronika Sedláčková |Zprávy z domova

Trestání příživnictví není návratem do minulosti, tvrdí předseda KSČM

PRO A PROTI. Dlouhodobě nezaměstnaní by se v budoucnu mohli obávat postihů, kdyby začal platit návrh KSČM na změnu trestního zákona. Podle něj by hrozila například pokuta, propadnutí majetku nebo až půlroční vězení lidem, kteří se "bez vážné příčiny soustavně vyhýbají poctivé práci." Nakolik je reálný návrat paragrafu, který by trestal příživnictví, diskutovali místopředsedové Poslanecké sněmovny a předseda KSČM Vojtěch Filip a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

|Veronika Sedláčková |Zprávy z domova

Jeden z jeho truců, reagují na Zemanův postoj k Srpovi novinářka Rakušanová a hudebník Šonka

Měl by mít Karel Srp místo v Etické komisi pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu? Touto otázkou se zabývali hosté pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus – Lída Rakušanová, spisovatelka, novinářka a členka Etické komise pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu, a hudebník Lubor Šonka, člen Jazzové sekce.

|Veronika Sedláčková, Vojtěch Man |LOH 2016 Rio de Janeiro

Lukáš Pollert: Olympijské hry jsou předimenzované a dostávají nezaslouženě velký prostor

Před dvaceti lety získal svou druhou olympijskou medaili - stříbro v Atlantě. Ještě před začátkem nového tisíciletí ale Lukáš Pollert s profesionálním sportem skončil a věnuje se medicíně, kterou vystudoval. Olympijské hry jsou podle něj megalomanskou akcí se zbytečně velkou mediální pozorností. Výhodou pro pořádající města je vybudování infrastruktury.