Autor

Vít Pohanka

Pracuju jako zpravodaj v Polsku. Od března 2008 do roku 2013 jsem byl zpravodajem ve Spojených státech. O zajímavé náměty na reportáže tam nebyla nikdy nouze. Před příjezdem do USA strávil dva roky v Bruselu jako zpravodaj při Evropské unii a NATO. Asi nejvíc o mně bylo slyšet, když mne spolu s kolegy z ČT v roce 2004 unesli iráčtí ozbrojenci v Iráku. Kromě toho jsem byl jako zpravodaj Českého rozhlasu, a předtím BBC, vícekrát na Balkáně, nejčastěji v Kosovu. O válce v Iráku v roce 2003 jsem informoval z Kuvajtu.

RSS autora

Články autora

|Vít Pohanka, Filip Harzer |Zprávy ze světa

V Bruselu se rozhodne o budoucnosti Tuska. Reprezentuje i vás, Čechy a Slováky, říkají Poláci

V Bruselu se ve čtvrtek rozhodne o novém šéfovi Evropské rady, tím je dosud bývalý polský premiér za stranu Občanská platforma Donald Tusk, který pravděpodobně svou funkci znovu obhájí. A zatímco současná vláda Práva a spravedlnosti se postavila proti svému krajanovi Tuskovi a chce na jeho místo europoslance Jacka Saryusze-Wolského, většina Poláků by si podle průzkumu Tuska v Bruselu přála i pro druhé období.

|Vít Pohanka |Ekonomika

Kaufland nesmí používat slogan 'naše polské potraviny.' Klame spotřebitele, stěžuje si poslankyně

Německý obchodní řetězec Kaufland nesmí předstírat, že je polskou firmou. Po stížnosti poslankyně vládní strany Právo a spravedlnost Krystyny Pawlowiczové to německé společnosti nařídil polský Úřad pro ochranu konkurence a spotřebitelů. Kaufland tak musí změnit reklamy s formulacemi typu „naše polské potraviny“. Kaufland na dotazy médií nereaguje.