Autor

Víta Balcarová

Věk: ročník 1951

Proč jste si vybrala práci právě v rozhlase? Já někdy s trochou nadsázky říkám, že je lepší mě slyšet než vidět. Pracovala jsem totiž dříve jako externí redaktorka regionální televize. Ale vážně - jsem ráda, když se mohu o své dojmy, pocity a informace podělit s lidmi a to mi rozhlas umožňuje.

Dosavadní kariéra: Prakticky celý svůj produktivní život jsem pracovala ve sféře technické. Takže například hudba a psaní byly pro mě jen koníčkem Tím se stala i externí práce pro regionální televizi OIK, kde jsem nasbírala zkušenosti, které teď už pátý rok zúročuji v rozhlase.

Zájmy a záliby: Vše co se týká přírody, lidí, dětí, zvířat, hudby a dobré literatury- s současnosti už jen lehčích žánrů.Také rodina, která se rozrostla už o tři vnučky, které doufám až povyrostou budou mé dobré kamarádky a já mezi nimi omládnu.

RSS autora

Články autora

|Víta Balcarová, Vojtěch Kouřímský |Zprávy z domova

Z pracovního lágru do Pattonovy armády aneb příběh válečného veterána

Zdeněk Pávek je válečným veteránem. Narodil se české matce a americkému otci v roce 1923 ve Východních Čechách. Během války se z pracovního tábora dostal až do americké armády, s níž se vyloďoval v Normandii. Na dnešní den připadá Den válečných veteránů. V současné době jich žije v Česku stále kolem čtyř tisíc.

|Víta Balcarová |Regiony

Na trasu česko-polským pohraničím se vydají stovky cyklistů

Už po desáté vyrazí hvězdicovitě ve stejný čas cyklisté z deseti českých podorlických a osmi polských příhraničních měst Kladska. Pojedou sportovně-propagační závod Cyklo Glacensis. Trasy na obou stranách hranice, které mají takzvaně za humny, mohou pak následně projet se svojí rodinou a nebo doporučit svým známým.

|Víta Balcarová, Jan Piroch |Regiony

Počet automatů na mléko v Česku roste

Automaty na mléko v Česku rostou jako houby po dešti. Čerstvé mléko si můžete přijít natočit třeba i v okrese Ústí nad Orlicí, automaty jsou nově umístěné právě v Ústí a v Chocni. Protože výkupní ceny mléka jsou stále pod výrobní cenou, bylo by logické, kdyby stát automaty na mléko finančně podpořil.