Blok proti islamizaci podal trestní oznámení na Českou televizi. Hnutí vadí nepozvání do superdebaty

Blok proti islamizaci podal trestní oznámení na Českou televizi. Subjektu kandidujícímu ve sněmovních volbách vadí, že televize omezila počet politických stran zastoupených v závěrečné předvolební debatě. Šéfové strany zároveň tvrdí, že Česká televize narušila volnou soutěž politických stran a maří přípravu voleb tím, že dříve podala trestní oznámení na Blok proti islamizaci kvůli obsahu jeho předvolebního klipu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební spot Bloku proti islamizaci | Foto: Blok proti islamizaci | Zdroj: Repro YouTube

Blok proti islamizaci (BPI) v oznámení s pondělním datem tvrdí, že televize spáchala trestný čin maření přípravy a průběhu voleb a referenda tím, že do závěrečné předvolební debaty plánované na tento čtvrtek pozvala jen omezený počet stran.

Kvůli volebnímu spotu podala Česká televize trestní oznámení na Blok proti islamizaci

Číst článek

„Na základě průzkumů, které se několikrát v minulosti ukázaly jako zcela nevěrohodné a neprofesionální, neboť konečné výsledky voleb se od výsledků průzkumů významně lišily," stojí v oznámení podepsaném šéfem BPI Davidem Štěpánem a místopředsedou Radkem Nováčkem.

Televize do debaty pozvala představitele deseti stran, které mají největší volební potenciál, tedy ANO, ČSSD, ODS, KSČM, TOP 09, SPD, STAN, Pirátů, KDU-ČSL a Zelených. Aby se jí mohli zúčastnit lídři ANO a sociální demokracie Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek, kteří plánují také duel v televizi Nova, ji veřejnoprávní televize posunula na 21.30.

Další prohřešek televize spatřuje BPI v tom, že veřejnoprávní televize podala minulý týden na uskupení trestní oznámení. Televize vedle oznámení orgánům činným v trestním řízení podala i podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli obsahu předvolebního klipu BPI.

Aby mohli přijít všichni. Česká televize přesunula čas předvolební Superdebaty

Číst článek

Video ukazuje, jak se skupina lidí převlečených za muslimy rozběhne k seniorce opírající se o chodítko, které jí podkopnou. Zatímco leží na zemi, lidé zahalení v šátcích utíkají k ceduli s nápisem „Výdej sociálních dávek".

Veřejnoprávní televize musí před volbami podle zákona vysílat spoty všech kandidujících stran a hnutí. BPI vadí, že televize o trestním oznámení informovala veřejnost, čímž vyvolala dojem, že se BPI může dopouštět protiprávního nebo trestného jednání. „Považujeme to za narušení volné soutěže politických stran a za maření přípravy voleb hrubým způsobem," stojí v oznámení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme