Člen volební komise agitoval. Oblékl si triko s protiislámským motivem, po výzvě předsedy se převlékl

Policisté řešili problém ve volební místnosti v centru Pardubic. Jeden z členů okrskové volební komise měl na sobě tričko s protiislámským motivem. Situaci na místě společně s přivolanou hlídkou vyřešil předseda volební komise domluvou.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Náprava byla zjednána tím způsobem, že se dotyčný převlékl, neboť jeho původní tričko by bylo možné považovat za porušení pravidel volební kampaně, která nesmí být činěna ve volební místnosti, popřípadě v bezprostředním okolí,“ informoval Český rozhlas Pardubice Cyril Štangl z pardubického krajského úřadu.

Sankci zákon přímo nestanoví. Trestní zákoník však počítá se sankcemi za maření přípravy a průběhu voleb, upozornila ČTK. Podle serveru Deník.cz muž agitoval za hnutí Blok proti islamizaci.

Podobný případ z Brna

Člen volební komise v Brně si při loňských senátních a krajských volbách oblékl bílé tričko s rudou hvězdou, srpem a kladivem. Muže proto tajemník městské části Brno-střed Petr Štika vyzval, aby se převlékl.

„V zákoně o volbách je, že se nesmí v době voleb v blízkosti místností používat žádné symboly a věci k propagaci. Rudá hvězda na bílém tričku a k tomu srp a kladivo je podle mě propagací KSČM, takže tím jednoznačně porušuje zákon," uvedl tehdy Štika.

Co se smí a nesmí dělat u voleb? Přečtěte si článek „Co (ne)dělat u voleb? Volební lístek si klidně vyfoťte, ale kandidáty srdíčkem neoznačujte“.

wol, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme