CVVM: V průzkumu si ANO udržuje stále náskok, do sněmovny by se dostali i Piráti a SPD

Podle zářijového volebního průzkumu společnosti CVVM by podzimní volby do sněmovny s velkým náskokem vyhrálo hnutí ANO. Nově by podle průzkumu pokořila pětiprocentní hranici i Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury a Piráti. Naopak TOP 09 by se vůbec nedostala.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aktuální zářijové výsledky volebního průzkumu CVVM | Foto: ČRo | Zdroj: CVVM SOÚ AV ČR

Model CVVM vychází z odpovědí 452 respondentů, kteří jsou rozhodnuti jít k volbám. Průzkumu se zúčastnilo celkem 934 respondentů, přičemž 25 procent z nich k volbám nechce jít a dalších 19 % se zatím nerozhodlo, zda se k urnám dostaví. Sběr dat provedla společnost CVVM mezi 4. a 14. zářím.

Sociální demokraty řadí CVVM na druhé místo se ziskem 13,1 procenta hlasů, o další dva procentní body za nimi by skončila KSČM. Občanské demokraty by pak podpořilo 9,1 procenta dotázaných. SPD od června posílila o 2,8 procentního bodu na 7,3 %. Piráti by podle modelu získali 6,4 procenta hlasů, KDU-ČSL 6,2 procenta.

TOP 09 by podle průzkumu získala jen 4,4 procentního bodu a ve sněmovních volbách by neuspěla. Proti červnu ztratila 2,1 procentního bodu a zaostala by za volebním prahem. Tato hodnota se většinou pohybuje v rámci statistické chyby, která ve většině průzkumů činí kolem dvou procentních bodů. Společnost CVVM ve zveřejněném průzkumu velikost statistické chyby neuvedla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme